Facebook, WhatsApp ve Instagram çöktü!


Facebook, Instagram ve WhatsApp servislerine dünya genelinde erişim sağlanamıyor. Bu durum sonrasında kullanıcıları yine büyük bir telaş sarmış durumda.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya kanalları Facebook, Instagram ile WhatsApp için erişim bir kez daha toplu olarak kesilmiş durumda. Tüm dünya genelinde yaşanan ve Türkiye’deki kullanıcıları da ciddi şekilde etkileyen problem hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Uygulamaların yeni içerikleri göstermesine ve yeni içerik yüklenmesine engel olan süreç, biliyorsunuz 2019 içerisinde daha önce de sık sık meydana gelmişti. Facebook yaşanan bir sorundan sonra konu hakkında resmi açıklama yapmış ve yaşanan büyük kesinti sorununa sunucu ayarlarında yapılan bir değişikliğin neden olduğunu söylemişti. Ancak bunun üstüne başka bir kesinti daha olmuştu.

Facebook, WhatsApp ve Instagram kısa süre içerisinde düzelecektir

Ancak her zaman olduğu gibi şimdilik kimse bir zaman veremiyor. Bu kesinti daha önce de gördüğümüz gibi yine diğer rakiplere yarayacak gibi görünüyor. Yaşanan büyük kesintiler, kişiler iletişim ve eğlence için başka platformlara gitmesine neden oluyor. Geçtiğimiz aylarda bir kesinti sırasında Telegram‘ın kullanıcısı sayısı 3 milyon civarında artmıştı. Bu sefer durumunun ne kadar devam edeceği bilinmiyor. Bu sorun özellikle iş için sosyal medya kullananları olumsuz etkiliyor.

 
Kaynak : Kaynak belirtilmedi.
Yorumunuz minimum 30 karakter olmalıdır.
Ekolayzer - 2 hafta önce
Kaynaklardan gelen bilgileri yakindan takip ediyoruz.Güncelleme olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.
Sefa Çimen - 2 hafta önce
Ne zaman kadar devam edecek acaba ?
Recep Şen - 2 hafta önce
Ne zaman düzelir bir bilgi var mı?
Berk - 2 hafta önce
Bende diyorum ne oluyor ????